Medycyna estetyczna szczecin, a likwidacja tików mimicznych.

ZnajdĹş:

Botox zawitał do medycyny już w połowie XX wieku. Chociaż botulina została odkryta już pod koniec XIX wieku, to jednak trochę czasu jeszcze zajęła sama izolacja tej substancji z hodowli bakterii, które są odpowiedzialne za jej wytwarzanie. Dopiero po czasie też zauważono, że jad kiełbasiany stosowany w odpowiednich dawkach może mieć zastosowanie terapeutyczne.

Wszyscy na pewno kojarzymy to uczucie drgającej powieki, za którego winowajcę zazwyczaj podajemy zbyt małe dawki magnezu. Dolegliwości te bardzo szybko przechodzą. Problem jedna pojawia się wówczas gdy dochodzi do tików mimicznych, których nie usuniemy już podwyższoną dawką magnezu. Wówczas właśnie z pomocą może przyjść nam medycyna estetyczna szczecin.

Likwidacja tików mimicznych odbywa się właśnie przy użyciu toksyny botulinowej, która blokuje reakcje kurczących się wówczas mięśni odpowiedzialnych za tiki mimiczne. Zablokowanie przekazu impulsu z układu nerwowego do receptorów je odbierających w tkance mięśniowej zniweluje dokuczliwe dolegliwości. W ten sposób właśnie nieocenioną pomocą w leczeniu tego schorzenia może okazać się medycyna estetyczna szczecin.

To tylko jeden z wielu zabiegów, które współcześnie może zaoferować medycyna estetyczna szczecin. w dodatku jeden z wielu, które wykorzystują toksynę botulinową.